Zarejestruj
Przesyłki krajowe i zagraniczne
MENU

Zmiany w dopłatach u Przewoźnika GLS - przesyłki międzynarodowe

Opublikowano: 2018-02-06
Zmiany w dopłatach u Przewoźnika GLS - przesyłki międzynarodowe

Szanowni Klienci,

informujemy, że firma GLS ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa swoim pracownikom w tym kurierom obniżyła maksymalną wagę paczek międzynarodowych.

Od 1.01.2018 prosimy o nienadawanie paczek, których waga przekracza 40kg. Paczki, których waga przekracza 40kg nie będą przyjmowane do transportu. Jeżeli nadają Państwo towary przekraczające tą wagę to prośba o przepakowanie i rozdzielenie ich na większą liczbę paczek.

Ponadto chcemy poinformować o podwyższeniu opłat za paczki przeważone oraz nienormatywne (tzn. nienadające się do automatycznej obsługi przy załadunku i sortowaniu). Ich nadawanie skutkuje koniecznością ręcznego sortowania, co wydłuża ogólny czas sortowania oraz zwiększa ryzyko wypadku, a co za tym idzie zwiększa to koszty obsługi wszystkich przesyłek. W związku z tym od 1.01.2018 opłata dodatkowa za przyjęcie do przemieszczenia paczek wymagających ręcznej obsługi będzie wynosiła 80 zł.

W przypadku paczek przeważonych opłata zryczałtowana wyniesie dodatkowo 80zł.

Równocześnie przypominamy, że dodatkowa opłata za przyjęcie do przewozu paczki ponadgabarytowej w wysokości 80zł obowiązuje już od 13.10.2017 r.

Podane ceny są kwotami netto, do których na fakturze doliczonych zostanie 23% podatku VAT.

 

Bardzo prosimy o przestrzeganie powyższego w celu uniknięcia dopłat.

 

pozdrawiamy

Zespół AINKurier


FaceBook